Çelik Konstrüksiyon Hangar Yapımı

Hava Alanları, Şantiyeler ve Fabrikalar için Hangar Yapımı

Denizli Hava Limanı Çelik Konstrüksiyon Yapımı

Çelik konstrüksiyon hangar fiyat teklifi almak için projenin: Eni, Boyu, Kolon Yüksekliği, Mahya Yüksekliği belirtiniz

Tel: 0542 374 96 46
Tel2: 0542 281 35 45
E-mail: sagiroglu.fazil@gmail.com
E-mail: info@sagiroglucelik.com

Hangarlar daha çok hava alanları, şantiyeler, özel amaçlı büyük atölyeler, fabrikalar ve çeşitli iş yerleri için üzeri kapalı çelik konstrüksiyondan inşa edilen sağlam, genelde geniş enli ve depo ya da bakım alanı olarak kullanılan özel yapılardır. Geniş yapıları nedeni ile çelik hangarlar uçakları saklamak ve uçak bakım alanları olarak kullanılmak üzere inşa edilmektedir.

Orta ve büyük ölçeklerdeki sanayi ve ticaret kuruluşları da çelik hangarları sıklıkla kullanmaktadır. Hangarlar atölye ve ambar olarak da kullanılabilir.

Çelik Konstrüksiyon Hangar Nasıl Yapılıyor?

Çelik konstrüksiyon hangarlar firmamız tarafından tamamı ile çelik elemanlarından üretilmektedir. Çelik hangar yapımında genelde I demir, U demir ve kutu profiller kullanılmaktadır. İstenen yükseklik ve ölçülerde çelik hangar yapısı AutoCAD ortamında mühendislerimizce tasarlanmaktadır. Tasarlanan çelik hangar daha sonra metrik sistemde 3 Boyutlu (3D) olarak canlandırılarak müşterinin onayına sunulmaktadır. Gerekli durumlarda yapı statik projesi de yapılabilmektedir.

Çelik hangar yapı projesi üzerinden gerekli onaylar alındıktan sonra yapım aşaması başlamaktadır. İlk olarak çelik yapı için gerekli alt yapı betonu dökülür. Alt yapı süresince çelik yapı elemanlarının projeye göre kesme işlemleri yapılmaktadır. Demirler gerekli açılarda yerlerine göre kesilir. Flanşlar ve diğer özel bağlantı parçaları plazma kesme makinesinde tam yerine göre kesilerek işlenir. Kesme işlemlerinden sonra sevk edilen demir parçalar şantiyede vinç ve iskeleler yardımı ile montaj edilir. Montaj işlemi isteğe göre tamamen kaynakla veya demonte şekilde vidalı sistem yapılabilmektedir. Sabit kalacak yapılarda kaynaklı sistem önerilir.

Çelik konstrüksiyon iskeleti ortaya çıkan hangar üzerine ve yanlarına duvarlarına isteğe göre üst kapama işlemi uygulanmaktadır. Genellikle galvanizli sac, boyalı sac, sandviç panel veya özel pvc kaplama malzemeleri kullanılmaktadır. Yapının yanda ve tavanda belirli yerlerine şeffaf paneller montajlanarak gün ışığını kullanması sağlanmaktadır. Aydınlatma sistemi montajı firmamızca yapılmaktadır fakat elektrik hattı ve montajı müşteriye aittir.

Çelik konstrüksiyon hangar kapısı ise isteğe ve kullanım amacına göre tasarlanmaktadır. Genelde bu tür hangar yapılarının kapıları sürgülü demir kapılar olarak tasarlanır.

Çelik Hangar Maliyeti

Çelik konstrüksiyon hangar yapımı, projelendirilmesi ve fiyat teklifi alabilmek için lütfen bizi arayın.