• Tonoz Yapımı

  • Araç Yıkama Çatısı Yapımı

  • Cam Tonoz Yapımı

Tonoz Çatı Yapımı

Tonoz, çelik konstrüksiyon bir kemerin aralıksız devam etmesiyle oluşan çatı örtü biçimidir. Tonozlar genellikle benzin istasyonlarında çeşitli şekillerde kullanılır. Benzin istasyonu kanopi yapısı ile benzinlik binası arasında kalan açıklık genelde tonoz yapımı ile pratik bir biçimde kapatılır.

Tonoz yapımı genellikle çelik konstrüksiyon taşıyıcı sistem üzerine polikarbonat levhalar montajı ile yapılmaktadır. Bu tip tonoz yapılar genelde kambur çelik çatı sistemleri olarak yapılmaktadır.

Tonozlar benzin istasyonlarında bulunan araç yıkama istasyonları için de sıkça tercih edilen yapılardır. Altına araba sığacak büyüklükte tonoz yapımı için lütfen bize danışın: info@neonmetal.com

Tonoz Çatı Yapımı

Tonoz yapımı diğer bir çok amaç için de uygundur. Örneğin cam tonozlar ile şık bir bina girişi yapılabilmektedir. Daha büyük boyutlarda yapılan tonoz çatılar ise depo ve benzeri amaçlar için kullanılabilmektedir.

Büyük cam kaplama tonozlar ile havuz ve sera gibi özel alanlar şık bir şekilde kapatılabilir. Binaların çatılarına da kambur çelik çatı tonoz sistemleri ile şık bir görünüş kazandırılabilmektedir.

Çeşitli tonoz çatı yapımı için lütfen bize danışın: info@neonmetal.com